Vartai – reikalinga garažo apsauga

garažo vartaiNe paslaptis, kad turimuose garažuose dažnai laikome toli gražu ne tik savo automobilius. Čia atsiranda vietos ir daugeliui kitų daiktų: svarbiems darbo įrankiams, namų apyvokos daiktams, aplinkos priežiūros priemonėms (pavyzdžiui, žoliapjovėms) ir daugeliui kitų daiktų, kurių namuose laikyti neturime vietos. Kai garaže kaupiame tiek daug turto, būtina jį apsaugoti, todėl patariame pasidomėti, ar jūsų garažo vartai yra saugūs ir kokybiški.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

Dažnai naujus namus besistatantiems žmonėms atrodo, kad vartai yra vienas paskutinių dalykų, kuriuo turėtų pasirūpinti, tačiau tai toli gražu nėra tiesa. Vartai yra vienas pirmųjų objektų, kuriuo reikia pasirūpinti, todėl būtina rinktis atidžiai. Kadangi šiuo metu pasirinkimas yra neabejotinai gausus, svarbu suprasti, kokių vartų norite jūs patys: plokštuminių, pakeliamų, nustumiamų ar atveriamų. Šiuo metu bene populiariausi pakeliami garažo vartai. Toks pasirinkimas yra ne tik madingas, bet ir labai naudingas – pakeliami vartai laikomi saugesniais. Dažniausiai jie būna kur kas storesni už kitų rūšių vartus, nes yra apšildomi. Visai kitokie plokštuminiai garažo vartai – jie paprastai būna pagaminti iš plonos skardos lakšto ir neretai neturi šiluminės izoliacijos. Jei norite garaže kartu įrengti ir sandėlį, geriausia rinktis pakeliamus vartus. Automatiniai garažo vartai kaina svyruoja priklausomai nuo to, iš kokių medžiagų pagamintus vartus žadate rinktis. Tačiau neapsigaukite ir pasirinkite tinkamai – juk vartai iš tiesų yra ilgalaikė investicija į jūsų pačių turto saugumą.

Dėmesys vartų pavarai

Rinkdamiesi vartus, atkreipkite dėmesį ne tik į garažo vartų kainos skirtumus, bet ir į tai, kokia yra pakeliamų vartų pavara. Paprastai pavaros būna trijų rūšių: grandininės, diržinės bei plastikinės. Grandininės pavaros yra ilgaamžiškesnės už kitas, tačiau jas būtina tinkamai prižiūrėti. Tačiau būtina atsižvelgti į tai, kad tokia pavara yra metalinė, vadinasi, nuleidžiama gali kelti ir kur kas daugiau triukšmo nei kitos. Todėl būtinai atkreipkite dėmesį, ar jūsų garažas nėra šalia miegamojo kambario. Jei garažo vartais teks naudotis ypač anksti ryte, geriau nežadinkite kaimynų ir nerizikuokite rinktis grandininę pavarą turinčių vartų. Jei norite visiškai tylių garažo vartų pavarų, jums puikiai tiks plastikinės. Ekspertai pažymi, kad pasirinkus plastikines pavaras, garažo vartai kaina gali išaugti, mat jos yra kur kas brangesnės.

Svarbu ne tik išsirinkti, bet ir prižiūrėti

Jau supratote, kad išsirinkti garažo vartus, kurie atitiktų visus jūsų poreikius gali būti iš tiesų sudėtingas uždavinys. Tačiau ne mažiau pastangų reikalauja ir teisinga garažo vartų priežiūra. Juk daugelis norime, kad mūsų lėšos nebūtų investuotos be reikalo. Pastebima, kad vis daugiau garažo vartų sugenda dėl netinkamos jų priežiūros. Patariama vartų pakėlimo mechanizmą atidžiai apžiūrinėti ir, reikalui esant, kelis kartus per metus išpurkšti specialiu tepalu. Nesijaudinkite, šis darbas nėra sudėtingas, tad jį galėsite atlikti patys. Garažo vartai Vilniuje specialistai pataria bent kas keletą metų įtempti ir vartų spyruokles, ypač įsirengusiems didesnius vartus. Šis darbas taip pat gali būti atliktas pačių šeimininkų, tačiau daug dažniau patariama kviesti specialistus. atkreipkite dėmesį, kad viskas prasideda nuo to, kokios būklės yra pats garažas, kai vartai montuojami. Garažo sienos turi būti lygios, privalo būti įrengtos ir grindys, jos neturėtų būti nei per daug paaukštintos, nei per daug nužemintos. Grindys iš anksto turėtų būti subetonuotos, o sienos – nutinkuotos. Tik tokiu atveju jūsų garažo vartai bus įrengti kokybiškai ir vėliau nekils problemų dėl jų eksploatavimo.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.