Senos padangos: kur jas dėti?

naujos padangosJei nusprendėte pasikeisti padangas, teks gerokai pasukti galvą, kur dėti senąsias. Primename, kad padangų negalima palikti, kur papuola, t. y. padangomis reikia atsikratyti civilizuotai ir laikantis numatytų įstatymų. Jei padangos išmetamos ne vietoje, turėsite atlyginti aplinkai padarytą žalą. Neatsakingas elgesys gali būti baudžiamas nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų siekiančiomis piniginėmis baudomis.

Kodėl negalima išmesti senų padangų?

Padangos priskiriamos pavojingoms automobilinėms atliekoms. Jų sudėtyje yra žmogaus sveikatai ir aplinkai kenksmingų medžiagų. Jei padangos yra netinkamai utilizuojamos, cheminės medžiagos patenka į aplinką, kenkdamos žmogui, gyvūnams ir augalams. Padangų negalima išmesti į buitinių atliekų konteinerius, juolab – deginti.

Kur dėti senas padangas?

Vienas iš būdų senų padangų atsikratymui – jų atidavimas padangų pardavėjams. Įstatymas numato, kad padangų pardavėjai turi nemokamai priimti padangų atliekas, jei šios yra pritaikytos tai pačiai transporto priemonei ir atiduodamas padangų kiekis yra toks pats, kaip ir perkamų. Padangų pardavimo vietoje turi būti pateikta rašytinė informacija apie tai, kaip asmuo gali atiduoti padangas. Jei tokios informacijos nematote, pasikalbėkite su įmonės darbuotojais. Apskritai, jei vairuotojas padangas keičia automobilių servise, rūpesčių dėl senų padangų palikimo kilti neturėtų. Deja, praktika ne visuomet atitinka teoriją – primename, jei autoserviso darbuotojai nesutinka paimti senas padangas, įmonė pažeidžia galiojančią tvarką.

Dar vienas būdas, leidžiantis atsikratyti nebenaudojamomis padangomis – nuvežti jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. Tiesa, šiuo atveju reikia žinoti, kad padangų priėmimo sąlygas konkrečiu atveju numato savivaldybė. Paprastai per metus iš gyventojo priimama iki penkių padangų. Šiuo metu šalyje veikia beveik 100 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių.

Rinkitės atsakingai

Kad išvengtumėte problemų ir būtumėte tikri naujų padangų kokybe, rinkitės patikimą pardavėją ir profesionalų autoservisą. Tai itin svarbu tuomet, jei šioje srityje neturite pakankamai žinių ir negalite pasakyti, kokios padangos yra tinkamiausios jūsų transporto priemonei. Visais atvejais siūlome įsigyti žinomo gamintojo produkciją, kuri atitinka europinius kokybės standartus, užtikrina patikimą ir ilgalaikę eksploataciją. Svarbu bendrauti ir su patikimu pardavėju – padangų kokybei lemiamos įtakos turi jų sandėliavimas bei laikymo sąlygos.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.