Paskolos gyventojams: nešališki pamąstymai

paskolos gyventojamsPaskolos gyventojams rūpi dėl įvairių priežasčių. Svarbu, kad tema būtų aptarta ne tik vienašališkai. Tad šiame straipsnyje bus pateikta nešališkų apmąstymų, be reklamos, be jokių bandymų įtikinti, kad turėtumėte kreiptis į „pačią puikiausią įmonę, kuriai nėra lygių“.

Kodėl paskolos reklamuojamos?

Paskolos gyventojams reklamuojamos vien todėl, kad jos daliai visuomenės yra aktualios. O aktualios ir dėl mažų atlyginimų, ir dėl didelių norų.

Turbūt sutiksite, kad viena iš reklamos funkcijų – informuoti. Tad reklamuojant suteikiama tam tikros  informacijos, žmonės supažindinami su paslauga. Kas be ko, vyrauja ir skatinimas – „imkite paskolą“, „pasinaudokite nuostabiomis galimybėmis“, „gaukite pinigus iš karto“, „įgyvendinkite savo planus“, „mokėkite tik nuo kito mėnesio“ ir t. t. Kiek daug skambių frazių… Kiek daug dalykų, kurių tiesiog nevalia praleisti, – verčiau pasirašyti sutartį dėl paskolos… Tačiau šiame straipsnyje nepristatysime jokios reklamos, nebūsime kurios nors įmonės reklamuotojai. Užtat nešališki pamąstymai turėtų praversti.

Beje, pratęsiant mintį, kodėl paskolos apskritai reklamuojamos, reikėtų paminėti ir konkurenciją. Juk įmonės konkuruoja, stengiasi pranokti viena kitą, tad ir vartotojams pristato savo paslaugas, bando jas pateikti kaip nors įdomiau, akcentuodamos pliusus.

Kai kurie žmonės skolinasi pernelyg spontaniškai

Paskolos gyventojams šiais laikais suteikiamos gana greitai. Greičio ypatybę dar labiau padidina naudojimosi internetu ypatumai. Nespėji nė susigaudyti, o banko sąskaita jau pilnesnė. Ir tai atrodo neprastai. Kita vertus, kai kurie žmonės skolinasi pernelyg spontaniškai – nepamatuoja finansinių galimybių, neatsižvelgia į svarbius privalumus ir trūkumus, neatkreipia dėmesio į reikšmingus aspektus. Ir todėl paskui sudėtingiau paskolą grąžinti.

Skolintis skubotai – prastas sprendimas. Geriau apgalvoti, apskaičiuoti, o ne pasirašyti pirmą pasitaikiusią sutartį ir laukti, kol įkapsės pinigai. Žinoma, solidi suma banko sąskaitoje – smagus dalykas, bet tai pinigai, kuriuos reikės grąžinti. O kad grąžinimas neapsunktų, svarbu prisiminti – paskola ir spontaniškumas nesuderinama.

Tendencijos aiškios

Paskolos gyventojams reikalingos dėl įvairių priežasčių, bet viena iš populiaresnių – noras persikraustyti į nuosavą būstą. Tačiau jį pirmiausia reikia pastatyti ar nusipirkti. Visgi nei statybos, nei pirkimas nėra pigus reikalas. Nepakanka nei tūkstančio, nei dviejų, nei trijų (kalba eina apie eurus, kaip jau tikriausiai supratote).

Būsto noras – štai ši tendencija neretai tampa skatinimu skolintis. Akivaizdu, kad net uždirbant dvigubai daugiau, nei siekia vidutinis atlyginimas Lietuvoje, nebūtų paprasta skirti pinigų namo statyboms. Net ir remontui dažnai pritrūksta.

Ne visi žmonės gerai apgalvoja, kokią sumą imti

Paskolos gyventojams vertos apmąstymo, nes tai rimta tema, kur, kaip išsiaiškinome, nedera spontaniški sprendimai. O kitas klausimas, kuris atrodo būtinas aptarti, yra susijęs su sumos dydžiu. Kaip manote, kodėl kai kurie asmenys skolinasi daug? Kodėl norima didesnės sumos, nei iš tiesų reikia? Sunku atsakyti, bet galima daryti prielaidą, kad vilioja galimybė pasijausti turtingiems, pasidžiaugti prabanga. Vis dėlto paskola – ne puikavimuisi skirta paslauga.

Paskolos gyventojams bent jau teoriškai yra pagalba. Tačiau privalu išlaikyti atsakingumo jausmą, nes kitaip ta pagalba virsta meškos paslauga.

 

 

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.