Paskola žemės ūkiui: ką vertėtų žinoti?

paskol ažemės ūkiui

Žemės ūkis – Lietuvoje vis dar populiari verslo kryptis, galinti padėti generuoti nemažas pajamas. Šiuo metu populiarios ne tik didelės gamyklos, fermos ar masiškai auginami vaisiai, daržovės ar grūdinės kultūros, bet ir naminiai ūkiai, siūlantys ekologišką produkciją. Nepaisant pasirinktos srities, norint pradėti verstis šia veikla, reikalingos nemažos investicijos. Jei nesate sukaupę atliekamų lėšų, tačiau save matote ūkininkavime ir turite tam reikiamų įgūdžių bei žinių, visuomet galite pabandyti gauti paskolą žemės ūkiui.

Kokiais tikslais teikiamos paskolos?

Jei norite gauti paskolą žemės ūkiui, pasiruoškite tam, kad jums reikės nurodyti aiškią sritį, kuriai reikalingas kreditas. Taip yra todėl, kad paskolos teikėjas privalo įvertinti visas jūsų veiklos rizikas ir žinoti jūsų mokumo galimybes. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad kiekviena paskolas teikianti bendrovė taiko skirtingus reikalavimus ir taisykles. Vienos įmonės remia tik smulkius ūkininkus, todėl paskolos teikiamos be užstato ar turto įkeitimo, tačiau yra pakankamai nedidelėms sumoms. Kitos paskolų įmonės pasiryžusios investuoti ir paskolinti daugiau, todėl tam būtini verslo planai, pradinis kapitalas, įkeistas turtas ir pan. Viskas priklauso nuo konkrečios jūsų situacijos.

Paskola žemės ūkiui gali būti skirta žemei, atitinkamai ūkio technikai įsigyti, kreditai taip pat suteikiami žemės ūkio produktų perdirbimo įmonėms, žuvininkystės verslo subjektams ir daugeliui kitų skirtingų projektų, susijusių su šia kryptimi.

Į ką atkreipti dėmesį?

Jei konkrečiai žinote, kokiais tikslais ir kokio dydžio paskola žemės ūkiui jums reikalinga, būtina pasirinkti patikimą įmonę, teikiančią kreditus. Visų pirma vertėtų rinktis bendrovę, kuri specializuojasi žemės ūkio paskolose ir daug metų dirba šioje srityje. Tai reiškia, kad ji turi visus įmanomus saugiklius, kurie padės objektyviai įvertinti situaciją ir suteikti reikiamas konsultacijas. Taip pat būtina žinoti tikslias palūkanas ir kitus su paskola susijusius mokesčius. Pažiūrėkite, ar bendrovė netaiko paslėptų administracinių mokesčių ir nėra nurodžiusi nelogiškų procentų įmokos grąžinimo delsimo atvejais. Būtinai aiškiai susitarkite, ar galimas grąžinimo atidėjimas. Jei tokia paslauga neteikiama, įmonė nė nesistengs suprasti jūsų priežasčių ir nespręs situacijos bei iškart priskaičiuos dideles sumas už bet kokį vėlavimą.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.