Paskola ar kreditinė kortelė – ką pasirinkti?

paskolaPritrūkti pinigų gali įvairiais gyvenimo atvejais. Kartais tai nutinka, kai mėnesinės išlaidos viršija pajamas ir pinigai baigiasi dar negavus atlyginimo, kartais papildomų pajamų prireikia neplanuotam dideliam pirkiniui ar nutikus bėdai. Lietuvos finansų rinkoje yra įvairių būdų, kaip išsisukti iš sudėtingos finansinės situacijos bei kaip įsigyti net ir brangų daiktą net ir neturint tam pinigų. Dažniausiai pritrūkus pinigų galvojame, jog geriausia išeitis – paskola. Tačiau iš tiesų skirtingi scenarijai gali pagelbėti esant skirtingoms situacijoms.

Kada verta rinkis paskolą?

Didelė ar maža paskola pagelbės tuomet, kai Jus ištiko sudėtinga finansinė situacija. Pavyzdžiui, pinigėlių pritrūko nors dar iki atlyginimo laukti teks savaitę ar ilgiau. Tokiu atveju geriausiai padės greitos paskolos, kurios išduodamos net ir trumpam laikotarpiui, o jų sumos yra nedidelės. Taip pat Vartojamoji paskola gali padėti tais atvejais, kai pinigų pritrūko remonto darbams ar net atostogoms. Tiesa, labai svarbu įvertinti, kam ir kaip pinigus panaudosite, kadangi dažniausiai tokio tipo paskola yra ne pats pigiausias skolinimosi būdas.

Kada galvoti apie kreditinę kortelę?

Jei prieš gerą dešimtmetį kreditinė kortelė Lietuvoje dar buvo naujovė ir retai kada sutinkama, šiandien tai jau daugelio žmonių kasdienybė. Kas tai yra? Iš esmės kreditinė kortelė ir yra kaip nuolatinė paskola iš banko, tik ji suteikiama kiek kitokiu pavidalu. Jei esate mokus klientas, bankas pasiūlo Jums kreditinę kortelę su atidaryta kredito sąskaita, kurią galite naudoti kada tik norite. Taip bankas leidžia Jums suprasti, jog vertina Jus kaip patikimą klientą. Tuo tarpu ir Jums yra gerokai ramiau, nes susiklosčius nepatogiai situacijai, kai pritrūksta šiek tiek pinigų, Jums nereikia ieškoti, iš kur jų pasiskolinti, galite tiesiog atsiskaityti kredito kortele, o kitą mėnesį tą sumą grąžinti į sąskaitą atgal. Tai pravartu tais atvejais, kai žmogaus pajamos yra gana stabilios ir nemažos, o tuo pačiu žmogus moka planuoti savo biudžetą ir moka atsakingai valdyti pinigus. Jokiu būdu kreditinė kortelė nepadės, jei nuolat iš jos skolinsitės ir niekaip nepavyks grąžinti paimtų pinigų. Ilgainiui sąskaita taps dar viena didele paskola.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.