Nuotekų išvežimas sodo bendrijoje

nuoteku isvezimasPaprastai nuotekų išvežimu rūpinasi sodo bendrija, kuriai priklausote. Tačiau kaip turėtų būti organizuojamas procesas, jeigu sodo bendrijai nepriklausote? Kokie reikalavimai galioja nuotekų valymo įrengimo montavimui ir pasirinkimui?

Asmeninis galvos skausmas

Reikia pripažinti, kad gyvenant individualiame name arba (ir) sodų bendrijoje (tačiau nemokate nario mokesčio) nuoteku isvezimas yra kiekvieno šeimininko rūpestis. Geriausia jeigu namo savininkas turi sudaręs sutartį su nuotekų pervežimo bendrove arba įrengė uždaro ciklo valymo įrenginius. Jeigu ne, situacija sudėtingesnė.

Kokią nuotekų sistemą rinktis

Nuotekų sistemos turėtų būti pasirenkamos dar projektuojant namą. Jeigu nėra sąlygų įrengti valymo įrenginių, dėl kurių pasirinkimo nuoteku isvezimas taptų retas klausimas Jūsų namuose, reiks statyti sandarų rezervuarą.

Apsaugos zonos

Pats populiariausias pasirinkimas sodų bendrijose yra nuotėkų tinklai. Žinoma, gaminiai privalo būti sertifikuoti, o juos montuojant verta su gamintojais pasikalbėti apie visus kylančius  klausimus, ar tai būtų tinklų pridavimo tema, ar nuoteku isvezimas.

Visa tai būtų juokų darbas, jeigu ne mažas sklypas, kuris būdingas sodų bendrijoms. Valymo įrenginių apsaugos zona – 10 metrų ir dar penki turi eiti apie gręžinį. Vadinasi, kad šios zonos negali įeiti į gyvenamųjų pastatų plotą ar trukdyti viena kitai. Dažniausiai, norint išspręsti šį klausimą tenka belstis pas kaimynus ir prašyti Jų sutikimo.

Įrengimas

Yra du legalūs būdai. Vienas, nuotekų valymo įrenginiai, antras – sandari talpa, kurią periodiškai išvalome. Visa kita kenkia gamtai, patenka į gruntinius vandenis, gali užteršti šulinio vandenį (tai itin grėsminga namo ir aplinkiniams gyventojams) ir dar užtraukti nemenką baudą už žalą gamtai.

Kita vertus, nuoteku isvezimas iš sodo sklypo nėra tokia didelė problema, kaip gali atrodyti. Tereikia sudaryti sutartį su tokias paslaugas teikiančia įmone ir tiek žinių. Tokios paslaugos teikiamos visoje Lietuvoje. Tiesiog verta susirasti paslaugos teikėją pagal savo regioną (pvz.: nuoteku isvezimas klaipedos rajone, nuoteku isvezimas panevezyje, nuoteku isvezimas Siauliai, fekaliju isvezimas alytuje, nuoteku isvezimas kauno raj, nuoteku isvezimas naujoji vilnia, nuoteku isvezimas dituva ar nuoteku isvezimas balsiai).

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.