Kokios draskyklės katėms patinka labiausiai?

draskykles katems

Kiekvienas katės augintojas tikisi, kad murklė nesugalvos galąsti nagus į sienas ar į baldus, todėl neretai svarsto, kokios draskyklės katėms galėtų būti geriausiu pasirinkimu. Didžiausias nusivylimas aplanko tada, kai į šią produkciją investuojama tikrai nemažai pinigų, o katė prie draskyklės nė neprisiliečia. Žinoma, šiuolaikinės draskyklės gali tapti puikia interjero detale, tačiau paprastai norima, kad šis daiktas būtų naudojamas pagal paskirtį. Taigi, ką daryti, kad katė tikrai naudotųsi draskykle?

Draskyklės naudojimas neturi kelti streso

Kartais katė atsisako naudotis draskykle dėl kelių priežasčių:

  • Draskyklė padėta netinkamoje vietoje – katei ten būti nėra malonu;
  • Draskyklė yra prisigėrusi nemalonių kvapų (pavyzdžiui, užuodžiamas stiprus klijų kvapas – nepamirškite, kad kačių uoslė yra gerokai jautresnė nei žmonių);
  • Ne visos katės pripažįsta tokias draskykles, kurių draskymo kuolai yra vertikalūs – teigiama, kad tai katei kelia stresą.

Taigi, ką daryti?

Pirmiausia draskyklę pastatykite tokioje vietoje, kurioje katė mėgsta būti. Jei įtariate, kad katei gali būti nemalonus draskyklės kvapas, galite įtrinti ją katžole arba papurkšti specialiu katžolės purškalu (tokios produkcijos rasite gyvūnų prekių parduotuvėse). Jei tai nepadeda, tikėtina, kad bus palankiau tiesiog nupirkti ar pagaminti naują draskyklę.

Kartoninės draskyklės – vienos mėgstamiausių

Katės dievina ne tik kartonines dėžes, bet taip pat ir kartonines draskykles. Baiminatės, kad namuose bus pernelyg daug šiukšlių? Be reikalo, nes kartoninės draskyklės susidėvi tik per 6-12 mėnesių. Šių draskyklių kaina yra gana nedidelė, o dizainas gali būti labai įvairus. Tereikia pasirūpinti, kad draskyklės dydis būtų ne per mažas. Tokį daiktą taip pat galima pagaminti patiems. Kaip? Paprasčiausiai sukarpykite kartoninę dėžę lygiomis juostomis, sudėkite (vertikaliai) į dėžutę, ir suklijuokite.

Prieš pirkdami brangią draskyklę katei pirmiausia pagalvokite, ar turėsite, kur ją pastatyti (kartoninės draskyklės kuo puikiausiai gali būti laikomos ant palangės, kur katės labai mėgsta būti), ir ar katei ji tikrai patiks. Pirkdami draskyklę taip pat įsigykite ir džiovintos katžolės ar jos purškalą – tai padės privilioti katę nagus galąsti tam skirtoje vietoje.

 

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.