Kaip maisto prekių parduotuvės taupo elektrą?

elektros taupymasMaisto prekių parduotuvėse kiekvienas apsilankome bent kartą per savaitę. Nesigilinsime į pirkinių krepšelius, o panagrinėsime kitą įdomų dalyką – kaip vyksta elektros taupymas tokiose parduotuvėse.

ŠALDYMO ĮRANGA

Valgomieji ledai, šaldytos daržovės ir kitos prekės laikomos specialiuose šaldytuvuose. Nereikia nė aiškinti, kodėl taip yra. Nežinant tam tikrų niuansų parduotuvėse būtų keiksnojamos didelės išlaidos. Tačiau yra keletas veiksmingų patarimų, kaip elektros taupymas be didelių pastangų gali duoti teigiamų rezultatų.

Nepridedant per daug produktų šaldymui reikia mažiau energijos.

Elektros sutaupoma užtikrinant šilumos kaitą.

APŠVIETIMAS

Kad prekės būtų gerai matomos, jos yra apšviečiamos. Kaip sutaupyti? Šiaip jau būtų galima įrengti didžiulius langus ir taip patalpai suteikti daugiau šviesos. Tačiau tuomet parduotuvė būtų tarsi šiltnamis ir šaldytuvų darbas nueitų kone šuniui ant uodegos.

Pasirinkus specialius stoglangius, kurie padengiami specialia danga, klausimas išsprendžiamas – patalpa netampa pernelyg šilta, bet į ją prasiskverbia šviesa.

Sutaupoma pakeičiant lemputes į taupesnes.

ORO KONDICIONAVIMAS

Elektros taupymas susijęs ir su oro kondicionavimu.

Situacija optimistinė, kai naudojami efektyvūs oro kondicionieriai. Įsivaizduokite, geras kondicionierius gali būti net iki 50 proc. ekonomiškesnis.

Užėjus į parduotuvę matoma tvarka, prekės apšviestos, laikomos reikiamos temperatūros aplinkoje. Tačiau retai kada pamąstoma, kiek įvairiausių veiksmų prireikė, kad būtų pasiektas toks patrauklus rezultatas. Be to, viskas derinama su ekonomijos siekiu.

Elektros taupymas parduotuvėms rūpi, todėl galvojama, kokias priemones taikyti, kad sąnaudos būtų mažesnės, bet nenukentėtų efektyvumas.

Tinkamas apšvietimas, šaldymo įranga, oro kondicionavimas reikalauja profesionalumo. Taip pasiekiama gerų rezultatų.

Kai pagalvoji, parduotuvėse gausu pačių įvairiausių prekių. Jomis būtina atsakingai pasirūpinti ir kartu reguliuoti išlaidas. Tampa aišku, jog daug savo srities specialistų kimba į darbą, kad tik visa sistema nepriekaištingai funkcionuotų. Kad nebūtų per tamsu, kad nebūtų per šilta. Kad būtų gerai ir pirkėjams, ir prekėms. O kur dar metų laikų kaita, kuri taip pat suvaldoma.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.