Apsauga nuo erkių gyvūnams: kaip apsaugoti augintinį nuo mirtinų pasivaikščiojimo pasekmių?

apsauga nuo erkiu gyvunams Jūsų numylėtą šunį, sveriantį daugiau už jus patį ar išdidžią murklę, prisileidžiančią paglostyti tik tada, kai ši pati pageidauja į ligos patalą paguldyti (ar net dar blogiau) gali vos vienas susidūrimas su mažu padarėliu – erke. Norint to išvengti, apsauga nuo erkiu gyvunams turėtų būti vienas pagrindinių prioritetų, į kuriuos privalo orientuotis kiekvienas rūpestingas šeimininkas. Ir nuo erkiu priemones derėtų įsigyti nedelsiant – ne už kalnų kraugerių sezono atidarymas. Pabudusios iš miego erkės būna pačios pikčiausios, kadangi po ramybės periodo yra ištroškusios kraujo – tiek augintinių, tiek ir mūsų pačių (tad ne mažiau aktualios ir priemones nuo erkiu zmonems).

Užtenka vienos įsisiurbusios erkės ir jūsų gyvūnui gali rimtai sutrikti sveikata. Ir ne tik – laiku nesuteikus savo mylimam keturkojui pagalbos, rizikuojama šio netekti amžiams. Nors katės, lyginant su šunimis, yra kur kas atsparesnės erkių platinamoms ligoms, apsauga nuo erkiu gyvunams privalo būti aktuali ir šių savininkams.

Šiandien veterinarijos vaistinėse galima įsigyti net 4 rūšių priemonių, padedančių užbėgti už akių pavojui keturkojo sveikatai. Į klausimą, kuri apsauga nuo erkiu gyvunams tinkamiausia jūsų atveju, geriausiai gali atsakyti veterinarijos gydytojas. Vaistai nuo erkiu sunims kaina neturėtu tapti pagrindiniu faktoriumi, įtakojančiu apsisprendimą.

  • Purškalas. Purskalas nuo erkiu sunims bei katėms yra puiki priemonė tada, kai reikia momentinės apsaugos. Jei žinote, jog keturkojis vaikščios teritorijoje, kurioje knibžda šių pavojingų gyvių, išpurkškite gyvūną laikydamiesi ant produkto etiketės nurodytos instrukcijos.
  • Antkaklis. Antkaklis sunims nuo erkiu foresto bei kitų prekinių ženklų gaminiai skirti parazitus atbaidyti, tačiau nedorėlei vis dėlto sugebėjus įsisiurbti į kailį, antkaklis neužkirs kelią galimoms ligoms. Ne gana to, šios rūšies apsauga nuo erkiu gyvūnams neretai sukelia ir alergines odos reakcijas.
  • Lašai. Lašai – viena iš efektyviausių priemonių kovoje prieš erkes, kadangi šie ne tik apsaugo nuo parazitų, bet ir neutralizuoja neigiamą poveikį pastariesiems įsisiurbus. Veterinarų rekomenduojami lasai nuo erkiu sunims virbac veikia net iki 5 savaičių, yra atsparūs drėgmei, saulės spinduliams ar šampūnams (tai itin aktualu bute auginamų šunų savininkams).
  • Tabletės. Tai – moderniausia priemonė kovoje prieš erkes bei kitus pavojingus vabzdžius: kenkėjai paralyžiuojami ir sunaikinami. Kadangi tai yra naujas veterinarinis preparatas, rekomenduojama pasidomėti, kaip šį vertina tabletes jau išbandžiusieji (pasinaudokite raktine užklausa „bravecto tabletės atsiliepimai“). Tabletes nuo erkiu sunims kaina gali pasirodyti vienas brangiausių variantų, tačiau daugeliu atveju tai – geriausias pasirinkimas.

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.