Aeratoriai-skarifikatoriai reikalingi 2 kartus per metus

aeratoriai-skarifikatoriai

Po žiemos ant pievelės dažnai galima pamatyti tokį savotišką kilimą iš lapų, senos žolės, samanų. Sodininkai jį vadina veltiniu. Jis gana tankus, todėl saulė per jį sunkiai šildo žemę, o ir naujai žolytei toks sluoksnis tikrai nepadeda augti. Pirmas dalykas, kurį reiktų padaryti – pašalinti tokį kilimą. Kai žolės plotelis nedidelis, pakaks metalinio grėblio (ne lapams, o daržo). Bet kai reikia didelį plotą sutvarkyti, padeda specialus prietaisas – aeratorius-skarifikatorius.

Nedarykite klaidos – pirmiau aeratorius, po to žoliapjovė!

Nepatyrę sodininkai pavasarį daro vieną didelę klaidą – seną žolę jie bando pirmiausia nušienauti žoliapjove. Deja, kai žolė ilga, samanos storos, joje pilna lapų, vejapjovės pastangų gali ir nepakakti. Tiesiog dažnai teks valyti vejapjovės žolės surinkimo talpą ir nuiminėti žolę nuo apsivėlusio peilio.

Po žiemos pirmiausia reiktų pasinaudoti skarifikatoriumi, kuris ir atliktų visą reikalingą darbą. Retai kada po skarifikatoriaus reikės vejapjovės.

Aeratorius ir skarifikatorius – ne vienas ir tas pats?!.

Paprastai aeratoriai ir skarifikatoriai yra parduodami vieni šalia kitų. Dėl to daug kam atrodo, kad tai vienas ir tas pats prietaisas. Deja, tai nėra visiškai taip. Pagrindinis skirtumas – peiliai. Aeratorius savo forma primena vejapjovę. Tai vienos šeimos prietaisai. Taigi, esminiai skirtumai.

Vejapjovės peilis sukasi horizontaliai aplink savo ašį.

Aeratoriaus „peilio“ ašis stovi vietoje ir sukasi aplink save. Tai net ne peilis, o storos vielos dantys, kurie sukdamiesi aplink savo ašį tam tikrame plote susmaigsto ir išdrasko žemę.

Skarifikatoriaus peiliai sukais kaip ir aeratoriaus. Jie yra užmauti ant ašies ir turi žvaigždutės formą. Tai iš tikrųjų yra metaliniai peiliai, kurie supjausto dirvožemio paviršių.

Taigi, skirtumas tarp aeratoriaus ir skarifikatoriaus yra peilio konstrukcijoje. Jei jūsų tikslas tik supurenti veją, kad ši geriau augtų, naudokite aeratorių. Jei jūsų tikslas – nuimti pernykštę žolę ir paruošti žemę kultivavimui arba tiesiog leisti žolei geriau augti – skarifikatorių.

Aeratoriai reikaling ne vieną, o du kartus per metus

Dar vienas stereotipas, kad aeratorius reikalingas tik vieną kartą per metus – pavasarį. Deja, tai netiesa. Aeratoriaus reikia ir antrą kartą – rudenį prieš žiemą.  Taip veja gauna daugiau oro ir prisipildo vandens, todėl po žiemos vejai skarifikatoriaus gali ir nereikėti, pakaks aeratoriaus.

Aeratoriai kartais parduodami su dviem skirtingais peiliais, tad juos galima vadinti aeratoriais-skarifikatoriais, nes realiai tai du atskiri prietaisai viename.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.